Test letních pneumatik 245/40 R18 AutoBild 2017

7.4.2017

V testu proti sobě stojí devět sportovních pneumatik v rozměru 245/40 R18, které AutoBild otestoval v chování při jízdě na suchu a mokru. Výherce Michelin Pilot Sport 4 je z řad prémiových pneu a dostal hodnocení "příkladné". Naopak poslední místo, jako jediný dezén s označením "nedoporučeno", dostal za velmi špatný výkon Firestone Firehawk SZ90. Pro testování sportovních pneumatik byl vybrán vůz Audi TT.


Jak se testovalo


Zaměřením celého testu je dynamika jízdy s širšími, sportovními pneu. Nejdůležitějšími kritérii při hodnocení řidičů AutoBildu, na hranici možností každé testované pneumatiky, bylo určit její agilitu, rychlost a zároveň bezpečnost jízdy. Spolehlivá pneumatika musí prokázat dobré výsledky jak na suchém, tak na mokrém svahu. Dobrá přilnavost (i za mokra) a krátké brzdné dráhy jsou další důležité předpoklady ve výkonech a hodnocení celého testu.

První místo v testu, jako nejvíce vyvážená sportovní pneumatika, vyhrála pneu od Michelinu s označením Pilot Sport 4. Přesvědčila jízdními vlastnostmi na mokrém i suchém povrchu, v precizním chování při řízení a výbornou intenzivní zpětnou vazbou, která se u sportovní pneumatiky očekává. Celkový komfort při jízdě a především krátké brzdné dráhy na suchém i mokrém povrchu včetně výborného chování při aquaplaningu.

Vybrat e-shop

Stříbrné místo obsadil Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3. I tento dezén si nese označení jako "příkladný". Mezi jeho silné stránky patří vyvážené jízdní vlastnosti na mokrých a suchých vozovkách, velmi dobré zatáčení za mokra, krátké brzdné dráhy na suchých a mokrých svazích a nízký valivý odpor.

Vybrat e-shop

Označení bronzový je pro holandského výrobce Vredestein a jeho sportovní dezén Ultrac Vorti výborný výsledek. Pneumatika vyniká především v dynamické, sportovní jízdě s velmi dobrým zatáčením na mokrém i suchém povrchu. V testu má nejlepší výsledky krátké brzdné dráhy na suché trati. Velmi nízký hluk při jízdě chrání řidiče i prostředí v kterém se vůz pohybuje. Ze slabších stránek AutoBild uvádí zvýšený valivý odpor.

Vybrat e-shop


Tabulka s výsledky testu


Dezén Vybrat e-shop Hodnocení
AutoBild
Sucho Mokro
Michelin Pilot Sport 4
 příkladné 1- 2+
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3
příkladné 2+ 2+
Vredestein Ultrac Vorti
příkladné 2+ 2+
4. Dunlop SP Sport Maxx RT 2
 dobré 2 2+
4. Hankook K117 Ventus S1 Evo 2
 dobré 2+ 2
6. Falken Azenis FK510
 dobré 2 2
6. Nokian zLine
dobré 2 2
8. Continental SportContact 5
 uspokojivé 2- 2-
9. Firestone Firehawk SZ90
nedoporučeno 3+ 4+

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-245-40-r-18-y-11497775.html