Test celoročních pneumatik 225/45 R17 AutoMotorSport 2018

13.9.2018

Celoroční pneumatiky každým rokem rostou na popularitě. Podle AutoMotorSportu přibližně 16 % všech nových pneumatik prodávaných pro osobní automobily patří do celoročních. To si zaslouží pozornost a v testech se stále více prokazatelně ukazuje, že si celoroční pneu svoji pozici zaslouží.


AutoMotorSport otestoval sedm modelů celoročních pneumatik za každého možného počasí. Do testu zahrnul známé prémiové výrobce a jejich značky, jako je Michelin nebo Continental, ale také i levnější alternativy od značek Nexen či Toyo. Ukážeme vám slabé a silné stránky vítězné trojky včetně kompletních výsledků všech zúčastněných dezénů.


Jak se testovalo


Aby byla zajištěna maximální spolehlivost výsledků, všechny zkoušky v tomto testu se prováděly několikrát. Využívá se systém hodnocení, který zahrnuje jak objektivní hodnocení pomocí měřících zařízení, tak i subjektivní hodnocení zkušených řidičů. Manipulační zkoušky proběhly na mokrých, suchých a zasněžených silnicích. Valivý odpor se testoval ve zkušebních laboratořích. Výsledky jsou zahrnuty do hodnocení ve formě průměru z několika měření.

Vítěz celého testu získal 9 bodů z celkového maxima 10 bodů. Výborný výkon prokázal na sněhu a při přímé odezvě řízení a přilnavostí na mokrých površích. Slabou stránkou je přilnavost na suchém povrchu. Označení "vřele doporučeno" je jednoznačným vodítkem pro všechny majitele osobních vozů, kteří uvažují nad koupí kvalitních celoročních pneumatik.


Při obutí pneu Continental AllSeasonContact dostanete to nejlepší, co trh s celoročními pneumatikami nabízí. Tento dezén je vhodný pro všechny, kteří nechtějí dvakrát ročně přezouvat a očekávají maximální bezpečnost po celý rok za každého počasí.

Vybrat e-shop

Celkově výborné výsledky při stabilní jízdě na všech površích (sucho, mokro, sníh) a s tím spojená bezpečnost při jízdě, dostaly Goodyear Vector 4Seasons 2 na pěkné druhé místo s počtem 8,8 bodů. AutoMotorSport tento dezén v rámci celkového hodnocení označuje "doporučeno" a v porovnání s vítězem testu je výsledkově jen o dvě desetinná místa horší.


Dezén Vector 4Seasons od svého uvedení na trh ukazuje, že je to výborná volba pro každého, kdo netouží přezouvat dvakrát ročně a řešit starosti s převozem a skladováním pneumatik.

Vybrat e-shop

Třetí příčku získal další prémiový výrobce. Michelin s dezénem CrossClimate+ získal 8,1 bodů a označení "doporučeno". Pneumatika má výborný výkon při jízdě na sněhu. Má nadprůměrnou přilnavost a vyváženou ovladatelnost za mokra. Průměrně, ale stále spolehlivě se chová na suchém povrchu s celkově vysokým kilometrovým nájezdem oproti konkurenčním celosezónním dezénům.


S touto pneu nebudete řešit letní, zimní, letní, zimní. Prostě obujete na váš vůz a nadstandardně vysoký kilometrový nájezd vás zbaví starostí s přezouváním na několik pohodových let dopředu.

Vybrat e-shop


Tabulka s výsledky testu


(10,0 - 9,0 příkladné), (8,9 - 8,0 dobré), (7,9 - 7,0 uspokojivé), (6,9 - 6,0 dostatečné), (do 5,9 nedostatečné)

Dezén Vybrat e-shop Hodnocení
AutoMotorSport
Sucho
(20 %)
Mokro
(40 %)
Sníh
(20 %)
Životní prostředí
(20 %)
Continental AllSeasonContact
 9,0 7,6 9,2 9,7 9,4
Goodyear Vector 4Seasons 2
 8,8 7,2 9,9 8,6 7,6
Michelin CrossClimate+
 


8,1 8,6 8,7 7,2 6,3
4. Nexen N'Blue 4 Season
 7,9 7,6 8,2 8,6 5,8
5. Vredestein Quatrac 5
7,8 8,7 8,1 7,2 5,9
6. Nokian WeatherProof
7,6 7,2 7,6 7,8 8,7
7. Toyo Celsius
6,6 7,2 6,1 7,8 5,9

zdroj: https://www.auto-motor-und-sport.de/verkehr/ganzjahresreifen-allwetterreifen-test-2018-kompaktklasse/