Test celoročních pneumatik 205/55 R16 AutoBild 2017

26.11.2017

Vše v jednom, déšť, sníh, led i rozpálený asfalt za každého ročního období. Přesně tohle musí zvládnout celoroční pneumatiky, aby mohly u řidičů uspět. AutoBild otestoval 25 celoročních pneu v rozměru 205/55 R16.


Testy brzdných drah a náročná bezpečnostní kontrola ve všech klimatických podmínkách dokazuje, že moderní celoroční pneumatiky jsou bezpečnou a levnou alternativou. Alespoň tedy pro vozidla střední třídy a nenáročné řidiče, kteří během roku nemají zájem vycestovat se svým vozem na hory a nejezdí na hranici možností pořízeným pneumatik. Z testu vyplývá, že nejlepší pneumatiky pocházejí od výrobců Goodyear, Michelin a Continental. Můžete s nimi bezpečně projet všechna roční období bez starostí s výměnou pneumatik.


Pouze 10 z 25 pneumatik postoupilo do druhého testovacího kola


Ze zakoupených 25 celoročních pneumatik po prvním testu brzdné dráhy se 15 z nich vyřadilo. Nesplnily hlavní kritérium a neobstály v nejdůležitějším testu brzdné dráhy na mokru. Po kvalifikačním kole zůstalo jen deset pneumatik, které se znovu v létě otestovaly při jízdě a brzdné dráze na mokrých a suchých svazích včetně testu ekonomičnosti, tedy dojezdu pneumatiky na 10 000 km. Poslední test je důležitý pro posouzení ujetých kilometrů a kontrolu nákladů.

Vítěz celého testu Goodyear Vector 4Seasons 2 dostal známku "příkladný" a ze všech zúčastněných přesvědčil nejlepšími jízdními vlastnostmi ve všech povětrnostních podmínkách. Z dalších předností Auto Bild uvádí výbornou přilnavost při jízdě na sněhu, dynamickou jízdu za mokra, nízký valivý odpor a komfortní jízdu. Naopak má jedinou slabinu a tím je průměrný počet najetých kilometrů. Zde je dobré srovnat cenu s konkurencí, která za podobný výkon může nabídnout vyšší kilometrový nájezd.

Vybrat e-shop

Druhý Michelin CrossClimate+ v testu ukázal vyrovnaný výkon. Výborný výkon nabízí v zimě na suchém a mokrém povrchu s vysokou přesností řízení a také dynamické jízdní chování na suchých svazích. Může se pyšnit nejkratší brzdnou dráhou na mokrých a suchých cestách. Rovněž jako vítěz dostal známku "příkladný". Jedinou uvedenou slabou stránkou je horší ovladatelnost na zasněženém povrchu.

Vybrat e-shop

Na třetí příčce s označením taktéž "příkladný" se umístil Continental AllSeasonContact. Oslnil s novým celoročním dezénem a výborným výkonem. Continental se dlouho držel v ústraní s vývojem celoročních pneu a nyní se stává lídrem i v tomto segmentu. Pneumatika má příkladné jízdní vlastnosti na zasněžených a mokrých svazích, zaručuje stabilní jízdu za sucha. Jeden z nejlepších výkonů v brzdných drahách za všech povětrnostních podmínek a úsporný valivý odpor. Slabší stránkou je vyšší cena a průměrný nájezd.

Vybrat e-shop


Tabulka s výsledky testu


Dezén Vybrat e-shop Hodnocení
AutoBild
Sucho Mokro Sníh Provozní
náklady
Goodyear Vector 4Seasons 2
 


příkladné 2 1- 1- 2+
Michelin CrossClimate+
 příkladné 2+ 2+ 2 2+
Continental AllSeasonContact
 příkladné 2 1- 1- 2-
4. Kleber Quadraxer
 


dobré 2- 2- 1- 1
5. BFGoodrich G-Grip All Season 2
 


dobré 2- 2- 2+ 1
6. Nexen N'Blue 4 Season
 


uspokojivé 2- 2 2+ 3+
7. Pirelli Cinturato All Season Plus
 uspokojivé 2- 2 2 2-
8. Vredestein Quatrac 5
uspokojivé 2 2 3+ 2+
9. Hankook H750 Kinergy 4S 2
 uspokojivé 2- 2- 2- 2-
10. Apollo Alnac 4G All Season
podmíněně
doporučeno
2- 2- 3 2-

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/ganzjahresreifen-test-2017-205-55-r-16-12650883.html