Test celoročních pneumatik 235/65 R17 Auto Bild 2019

19.11.2019

Auto Bild otestoval deset celoročních pneumatik pro SUV v rozměru 235/65 R17. Snahou bylo zjistit, zda jsou celoroční pneu řešením i pro SUV v našich klimatických podmínkách bez nutnosti přezouvat dle sezóny. Již předešlé testy celoročních pneumatik ukázaly, že není nutné dělat kompromis a mít celoroční pneu přizpůsobené více na led a sníh nebo naopak více na letní rozpálený asfalt.


Přeskočit na tabulku s výsledky testu >>Díky pokroku, kterého bylo dosaženo v gumové směsi, mohou moderní celoroční pneumatiky zvládat jak současné zimní podmínky, tak i letní horka. Stále však platí, že pokud chcete z pneumatik dostat maximální možný výkon, tak musíte přezouvat dle ročního období. Protože nejlepší testované letní pneu vykazují poměrně velké bezpečnostní rezervy ve vlhkých a suchých zatáčkách a kratší brzdnou dráhu na suchých vozovkách oproti celoročním pneumatikám. Zimní pneu jsou zas výkonem stále na předních místech ve zkoušce brzdné dráhy na sněhu a ledu. V dnešní době však existují celoroční pneumatiky, které se velmi přibližují jak zimním, tak letním špičkovým pneumatikám ve všech testovaných disciplínách.


První místo:

Bridgestone Weather Control A005 Evo


Vítězný Bridgestone Weather Control A005 získal nejvyšší počet bodů v testu a nese označení "příkladný". Auto Bild u Weather Control A005 neuvádí žádné slabé stránky. Z předností vyzdvihuje jeho všestranný výkon s vynikajícími jízdními vlastnostmi za všech povětrnostních podmínek. Uvádí vysokou přesnost při řízení a dynamickou manipulaci na mokrých svazích, krátké brzdné dráhy na mokrém a suchém povrchu a vysoký kilometrový nájezd.

Pokud uvažujete o celoročních pneumatikách a nechcete být zklamaní, tak dezén Weather Control A005 zaručí vaší spokojenost s výkonem a bezpečností bez nutného přezouvání během sezón.Druhé místo:

Michelin CrossClimate+


Druhé místo v pořadí, rovněž s označením "příkladný", obsadil francouzský Michelin CrossClimate+. Auto Bild i u tohoto dezénu uvádí jen přednosti. Zejména jde o všestrannou sportovní a dynamickou jízdu. Dále pak výborný výkon v chování při jízdě na ledu a sněhu a velmi úsporný valivý odpor. Protože mezi vítězi najdete samé prémiové pneumatiky, očekávejte vyšší pořizovací cenu a to zejména u Michelinu. Ta se vám ale vrátí ve vysokém kilometrovém nájezdu a úspoře času během několika let, kdy se nebudete muset objednávat na přezutí v pneuservisu.Třetí místo:

Continental AllSeasonContact


Třetí zástupce prémiového segmentu Continental AllSeasonContact obsadil třetí příčku a nese si známku "dobrý". AllSeasonContact nejlépe vynikl výkonem a vlastnostmi při zkouškách na zasněžených a mokrých cestách, kdy se dostává téměř na úroveň zimních pneumatik. Ze silných stránek uvádí Auto Bild precizní ovládání za mokra s dobrou zpětnou vazbou a také nízký valivý odpor. Slabou stránkou je delší brzdná dráha na suchém povrchu.


Test zimních pneumatik 205/55 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 8 pneu v testu | 205/55 R16 | Autoklub ČR

Autoklub České republiky patří co se týče testů pneumatik k velmi uznávaným organizacím na domácí půdě. Vděčí za to především kvalitní metrice hodnocení a trefnému výběru rozměrů, které patří v Česku k nejpoužívanějším.


Test celoročních pneumatik 215/60 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 7 pneu v testu | 215/60 R16 | Autoklub ČR

Redaktoři Autoklubu ČR porovnali sedm celoročních pneumatik 215/60 R16. Pláště do každého počasí se totiž u řidičů, kteří jezdí převážně v nížinách a městech, stávají poslední dva roky čím dál populárnější.


Test zimních pneumatik 225/45 R18 Auto Bild 2021

16.10.2021 | 12 pneu v testu | 225/45 R18 | Auto Bild

I majitelé výkonných aut s rozdílnými rozměry pneu na nápravě musí v zimě jezdit. Auto Bild proto každoročně porovnává pláště v populárních velikostech 225/45 R18 a 245/40 R18.