Test celoročních pneumatik 235/55 R19 Auto Bild 2019

9.4.2019

Celoroční pneumatiky na SUV? Kompromis nebo již adekvátní řešení v době, kdy se každý rok potýkáme s mírnější nebo téměř žádnou zimní sezónou? Auto Bild otestoval sedm celoročních pneumatik v rozměru 235/55 R19 a test hovoří jasně. Celoroční pneumatika už nemusí být považována za kompromis, ale za jasnou volbu pro určitou skupinu řidičů.


Přeskočit na tabulku s výsledky testu >>Test sedmi celosezónních pneumatik to jasně ukazuje. Díky tomu, že Auto Bild do testu zařadil pro srovnání také čistě zimní a letní pneumatiku, které testoval podle stejných pravidel, je jedno jasné. S celoroční a čistě zimní pneumatikou můžete jezdit celý rok s dávkou kompromisu, ale ne s letní pneumatikou. Protože přilnavost letní pneumatiky se dramaticky snižuje na sněhu a ledu, stává se opravdu životu nebezpečnou. Příkladem je rozdíl mezi nejhorší celoroční pneumatikou od čínského Gripmaxu s brzdnou dráhou 28,5 m z rychlosti 50 km/h do klidového stavu a letní pneumatikou, která se zastaví až po hrozivých 62,5 metrech z téže rychlosti.


Celoroční pneumatiky musí být rovněž označeny symbolem Alpine


Všechny nově zakoupené zimní i celoroční pneumatiky musí mít nejen staré a bezvýznamné označení M + S, ale také alpský symbol (piktogram Horského štítu s vločkou). Výrobce nesmí označit tímto symbolem pneumatiku, dokud neprošla tzv. sněhovou zkouškou, kterou původně zavedl úřad pro silniční dopravu v USA a Kanadě. Bez této značky nezaručuje pneumatika vhodnost pro zimní období. Absolvování zkoušky není příliš obtížné. Ale přinejmenším lepší než vůbec žádný test, jako tomu bylo u označení M + S po mnoho desetiletí. Kdy každý výrobce pneumatik mohl toto označení použít téměř libovolně a může to udělat i dnes. Všechny testované celosezónní pneumatiky nesou symbol Alpine. Jsou tedy považovány za plně zimní pneumatiky.


První místo:

Vredestein Quatrac 5


Vítěz Vredestein Quatrac 5 dostal od Auto Bildu označení "příkladný" a v tomto testovacím rozměru je to nejlepší volba v konkurenci dalších šesti značek. Pokud chcete opravdu používat pneumatiky jak na sněhovou pokrývku, do deště i na rozpálený asfalt. Tak s koupí tohoto dezénu budete mít zajištěn výkon a přilnavost letní pneumatiky na suchém či mokrém asfaltu i výborný výkon v zimě na zasněžené vozovce.

Z testu Vredestein Quatrac 5 vzešel jako vítěz s nejlepším jízdním výkonem za všech povětrnostních podmínek. Auto Bild vyzdvihl přesné chování při jízdě, krátké brzdné dráhy na mokru i na suchu. Výborný poměr mezi cenou vs. výkonem bez nutnosti přezouvání během sezón.Druhé místo:

Michelin CrossClimate+


Francouzský Michelin CrossClimate+ oslnil zejména všestrannou sportovní a dynamickou jízdou. Nabízí precizní chování při jízdě především na suché vozovce, bezpečné brzdné dráhy v létě i v zimě a velmi úsporný valivý odpor. Prémiový Michelin patří mezi dražší pneumatiky, ale zde to má své opodstatnění především pro milovníky sportovní rychlé jízdy, kde kvalita hraje svoji nezanedbatelnou roli.Třetí místo:

Continental AllSeasonContact


Další ze zástupců prémiového segmentu Continental AllSeasonContact se umístil díky dobrému výkonu na třetí příčce. Oproti Michelinu nejezdí tak dobře na suchém povrchu v letních podmínkách, ale v zimě je výkonem téměř na úrovni čistě zimních pneumatik při jízdě na sněhu. Dezén má výborný výkon při manipulaci na mokré vozovce a komfort při jízdě s malým valivým odporem. Ze slabých stránek Auto Bild uvádí nedotáčivost při jízdě na suchém povrchu. Vysloužil si známku "dobrý".


Test zimních pneumatik 205/55 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 8 pneu v testu | 205/55 R16 | Autoklub ČR

Autoklub České republiky patří co se týče testů pneumatik k velmi uznávaným organizacím na domácí půdě. Vděčí za to především kvalitní metrice hodnocení a trefnému výběru rozměrů, které patří v Česku k nejpoužívanějším.


Test celoročních pneumatik 215/60 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 7 pneu v testu | 215/60 R16 | Autoklub ČR

Redaktoři Autoklubu ČR porovnali sedm celoročních pneumatik 215/60 R16. Pláště do každého počasí se totiž u řidičů, kteří jezdí převážně v nížinách a městech, stávají poslední dva roky čím dál populárnější.


Test zimních pneumatik 225/45 R18 Auto Bild 2021

16.10.2021 | 12 pneu v testu | 225/45 R18 | Auto Bild

I majitelé výkonných aut s rozdílnými rozměry pneu na nápravě musí v zimě jezdit. Auto Bild proto každoročně porovnává pláště v populárních velikostech 225/45 R18 a 245/40 R18.