Test celoročních pneumatik 195/65 R15 Auto Bild 2018

27.9.2018

Pneumatiky do každého počasí vás ušetří nepříjemné činnosti, kdy nemusíte přezouvat z letních na zimní a naopak. Redaktoři Auto Bildu ve velkém testu 27 celoročních pneumatik ve velikosti 195/65 R15 otestovali, které jsou opravdu doporučitelné pro váš vůz.


Přeskočit na tabulku s výsledky testu >>Aktuální test 27 celosezónních pneumatik dokazuje, že lze věřit "alternativním typům". Ve srovnání s čistě zimními pneumatikami si celoroční pláště nevedou vůbec špatně. Pro jízdy městem a výlety po nízkých horách jsou dostačující. Na mokré vozovce jsou celoroční pneumatiky na stejné úrovni jako zimní i při nízkých teplotách. Na slunci mají oproti zimním gumám jasné výhody, pokud jde o přilnavost a manipulaci. Další výhody jsou zřejmé: žádná půlroční výměna pneumatik, žádná druhá sada pneumatik, žádné náklady na skladování. To šetří čas a peníze, což může být rozumně investováno do dobré sady celoročních pneumatik.


Jak se testovalo?


V hlavní části testu musely splnit všechny testované celoroční pneumatiky dvě brzdné zkoušky. Byly měřeny brzdné dráhy na mokrém a suchém povrchu, vždy ze 100 km/h. Do posledního kola se dostalo pouze deset pneu s nejkratší brzdnou dráhou. U pneumatik, které se dostaly do finále, se další testy zaměřily na vlastnosti, jako je bezpečnost (aquaplaningu), manipulace v různých podmínkách vozovky a vhodnost pro led a sníh. Poslední zkouška testovala chování při odírání, které bylo důležité pro kontrolu provozních nákladů.


První místo:

Goodyear Vector 4Seasons 2


"Příkladné", tak toto označení si nese vítěz celého testu. Poprvé je tento dezén první a již se také umístil dvakrát na třetí příčce v rozměrech 225/45 R17 a také v rozměru 175/65 R14. Řidičům se potvrzuje, že Vector 4Seasons 2 je kvalitní napříč všemi vyráběnými rozměry. Značka Goodyear si díky tomuto dezénu začala budovat výborné postavení mezi celoročními pneumatikami. V hodnocení má výborné vlastnosti v létě i zimě, dobrou trakci při každé teplotě a celkově je šetrná k životnímu prostředí.

Vynikající výsledky napříč všemi disciplínami si vyžadují pozornost každého řidiče, který chce mít bezpečné obutí po celý rok.Druhé místo:

Continental AllSeasonContact


Na druhou příčku se posadil dezén AllSeasonContact od výrobce Continental. Rovněž dostal hodnocení "příkladné", za téměř totožné výsledky, jako měl vítěz testu. Dezén vyniká díky své speciální směsi, která zaručuje přilnavost v zimě na mokrých i zasněžených silnicích. V testu opotřebení je také na špici testovaných pneu, jedině na suchém povrchu má své rezervy.

Adaptabilní celoroční směs, flexibilní profil a energeticky optimalizovaná konstrukce pro celosezónní jízdu staví Continental AllSeasonContact na vrchol pyramidy celoročních pneumatik.Třetí místo:

Nokian WeatherProof


Dezén WeatherProof vybojoval třetí místo a byl hodnocený s přívlastkem "dobrý". Vděčí za to především nejlepším výkonem v jízdě na zmrzlé a sněhové pokrývce, dobrý byl v testu valivého odporu a zkoušce v aquaplaningu. Slabou stránkou je přilnavost na mokrém povrchu a v kilometrovém nájezdu.

Nový koncept řady Nokian Weatherproof poskytuje prvotřídní bezpečnost a trvanlivost pro celoroční použití. Dobrá volba pro řidiče, kteří chtějí od celoročních pneu stejně spolehlivé obutí na hory, na jaké jsou zvyklí u zimních pneumatik.


Test zimních pneumatik 205/55 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 8 pneu v testu | 205/55 R16 | Autoklub ČR

Autoklub České republiky patří co se týče testů pneumatik k velmi uznávaným organizacím na domácí půdě. Vděčí za to především kvalitní metrice hodnocení a trefnému výběru rozměrů, které patří v Česku k nejpoužívanějším.


Test celoročních pneumatik 215/60 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 7 pneu v testu | 215/60 R16 | Autoklub ČR

Redaktoři Autoklubu ČR porovnali sedm celoročních pneumatik 215/60 R16. Pláště do každého počasí se totiž u řidičů, kteří jezdí převážně v nížinách a městech, stávají poslední dva roky čím dál populárnější.


Test zimních pneumatik 225/45 R18 Auto Bild 2021

16.10.2021 | 12 pneu v testu | 225/45 R18 | Auto Bild

I majitelé výkonných aut s rozdílnými rozměry pneu na nápravě musí v zimě jezdit. Auto Bild proto každoročně porovnává pláště v populárních velikostech 225/45 R18 a 245/40 R18.