Test zimních pneumatik 235/60 R18 AutoBild 2018

9.10.2018

Redaktoři magazínu AutoBild tentokrát potěší majitelé vozů SUV. Na Audi Q5 otestovali 10 zimních pneumatik v rozměru 235/60 R18. Nechyběly pláště Continental, Pirelli či Nokian. Seznam vítězů je navíc opravdu pestrý. Vyberou si totiž milovníci sportovní jízdy i ekonomicky smýšlející řidiči.


Metodika testování


Redakce obula postupně 10 plášťů na Audi Q5 a otestovala jejich přilnavost na sněhu, ledu a brzdnou dráhu na mokré silnici. Na 1. místě se umístily 2 pneumatiky prémiové třídy.

Jeden ze šampionů Goodyear UltraGrip Performance + komisaře uchvátil hlavně špičkovou jízdou na mokré silnici. Do zatáček vynikal perfektní přilnavostí a na rovině okamžitými reakcemi na prudké zatočení volantem.


Na sněhu sice guma nepředvedla stejný výkon jako Nokian či Continental, díky krátké brzdné dráze a bezpečné jízdě na mokru ale Goodyear získal jasnou převahu. Plášť navíc oceníte kvůli vysokému kilometrovém výkonu a komfortu při jízdě.

Vybrat e-shop

Na mokré silnici si pneu Pirelli Scorpion Winter vedla stejně jako Goodyear. Bezchybné reakce při řízení i extrémní přilnavost v zatáčkách lákají hlavně milovníky sportovní jízdy. Plášť sice nepatřil k nejvýkonnějším modelům na sněhu, přesto komisaře bezpečně dovezl do cíle.


Pirelli Scorpion Winter oceníte hlavně za skvělé vlastnosti na suchu. V této disciplíně se totiž guma stala vítězem celého testu. Díky nízké spotřebě paliva navíc plášť potěší ekonomicky smýšlející řidiče.

Vybrat e-shop

Pro bronzovou medaili si dojela prémiová pneu Continental WinterContact TS 850 P. Jak napovídá samotný název, model je konstruován přímo pro vozy SUV. Řidiči proto ocení vysokou odolnost pláště i při maximálním zatížení vozidla.


Guma si proti šampionům vedla špičkově na sněhu, kde bezchybně reagovala na prudké brždění i zatočení ve vysokých rychlostech. Komisaři navíc pozitivně hodnotili nízkou spotřebu paliva.

Vybrat e-shop

Pro řidiče hledající výbornou kvalitu za dostupné peníze je ideálním řešením Fulda Kristall Control HP 2. Pneumatika předvedla velmi vyváženou jízdu za každých podmínek, čímž udělala na komisaře velký dojem.


I když se jedná o plášť nižší třídy, značka spadá do koncernu Goodyear. Díky tomu si mohou být řidiči jistí, že při výrobě dezénu byly použity ty nejmodernější technologie. To potvrzuje umístění v testu. Fulda Kristall Control HP 2 konkuruje zkrátka i prémiovým značkám.

Vybrat e-shop


Tabulka s výsledky testu


Dezén Vybrat e-shop Hodnocení
AutoBild
Sucho Mokro Sníh
Goodyear UltraGrip Performance +
 příkladné 2 1- 2+
Pirelli Scorpion Winter
 

příkladné 2+ 1- 2
Continental WinterContact TS 850 P
dobré 2- 2+ 1-
Fulda Kristall Control HP 2
 dobré 2 2+ 2+
5. Dunlop Winter Sport 5
 dobré 2- 1- 2
5. Nokian WR SUV 4
 


dobré 2- 2- 1
7. Michelin Latitude Alpin 2
uspokojivé 3+ 2 2+
8. Achilles W101X
uspokojivé 2- 2- 2
8. Firestone Destination Winter
 


uspokojivé 3+ 3+ 1-
10. Toyo S954 Snowprox
uspokojivé 2- 2- 3+

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-235-60-r-18-14135771.html