Test zimních pneumatik 225/55 R17 AutoBild 2017

13.10.2017

Kupujete zimní pneumatiky podle nízké ceny a skvělé reklamy? Odborníci to nedoporučují. To navíc potvrzují každý rok redaktoři německého magazínu AutoBild, kteří nezávisle testují dezény v náročných zkouškách. Do hledáčku si vzali tentokrát rozměr 225/55 R17. Ten je vhodný hlavně pro kompaktní SUV vozy. Tipnete si, jak si vedly čínské pláště proti ověřeným značkám?


Způsob testování


Komisaři změřili u 10 modelů brzdnou dráhu na suché, mokré i zasněžené silnici. A výsledek je překvapil hned na startu. Na sněhu totiž nejlépe brzdila čínská pneumatika Pace Antarctica 5. Nenechte se ale zmást. V zatáčkách vás tento vzorek nepodrží ani náhodou. Jízda na této gumě může být dokonce zdraví nebezpečná. I proto skončila na posledním 10. místě. V další části se měřila ochrana proti aquaplaningu, přilnavost v zatáčkách i reakce při řízení. A právě zde poznáte, jestli stojí obutí za vaši pozornost.


Krátká brzdná dráha nestačí


Nejlepších výsledků v brzdění na sněhu a mokru dosáhly pneumatiky Maxxis a Pace Antarctica 5. Při výběru zimního obutí se však řiďte i dalšími faktory. Okamžité zastavení ještě neznamená, že vás pláště podrží bezpečně do zatáček či ochrání proti aquaplaningu. "Výhodný" nákup pneu se vám navíc prodraží v konečném součtu. Modely se totiž velmi rychle opotřebí.

Vítězem tohoto testu se stala právem pneumatika Goodyear UltraGrip Performance +. Ta perfektně zabírá na sněhu, drží na mokru i v zatáčkách a na suchu reaguje okamžitě. Za nás tuto pneumatiku rozhodně doporučujeme i kvůli vysokému kilometrovému nájezdu. Právě tím jsou dezény od značky Goodyear známé.

Vybrat e-shop

Velmi vyvážené jízdní vlastnosti již tradičně předvedla pneumatika Continental WinterContact TS 850 P. Kromě velmi slušné brzdné dráhy plášť vyniká i výbornou odezvou při řízení. V tomto rozměru však svými výkony na vítěze testu nestačila.

Vybrat e-shop


Druhé místo:

Michelin Alpin 5

I když skončila pneu Michelin Alpin 5 na 3. příčce, rozhodně stojí za vaši pozornost. Tato značka pneumatik totiž vyniká bezkonkurenčním kilometrovým nájezdem, díky čemuž se vám investice maximálně vyplatí. Vzorek vás navíc špičkově chrání proti aquaplaningu a podrží perfektně v každé zatáčce.

Vybrat e-shop


Tabulka s výsledky testu


Dezén Vybrat e-shop Hodnocení
AutoBild
Sucho Mokro Sníh
Goodyear UltraGrip Performance +
 


příkladné 2 1- 1-
Continental WinterContact TS 850 P
 příkladné 2 2+ 1-
Michelin Alpin 5
 příkladné 2 1- 2+
4. Pirelli Winter 210 SottoZero III
 příkladné 2 1- 2
5. Bridgestone Blizzak LM001
 dobré 2+ 2 2
6. Hankook W320 Winter i*cept Evo 2
 uspokojivé 2- 2 2
7. Vredestein Wintrac Xtreme
uspokojivé 2- 1- 3+
8. Kumho WP71 WinterCraft
 uspokojivé 2- 2- 2
9. Maxxis Arctictrekker WP-05
nedoporučeno 2- 3 2-
10. Pace Antarctica 5
nedoporučeno 3+ 4+ 2+

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-2017-225-55-r-17-12673025.html