Test letních pneumatik 245/35 R19 AutoBild 2018

9.3.2018

Že jsou nízkoprofilové sportovní pneu trendem, ukazuje i zaměření AutoBildu hned na několik testů v letošním roce. V tomto testu se podíváme na rozměr 245/35 R19, který sluší například vozům jako jsou Škoda OCTAVIA Scout, Škoda YETI, BMW 5, Audi A6, Peugeot 407 SW, Mercedes Benz CLS, Ford GALAXY aj. Test obsahuje "jen" šest zástupců pneumatik, takže výběr je snadný a přehledný od vítěze Continental SportContact 6 po poslední Nankang Noble Sport NS-20.


První tři místa berou dvě prémiové a jedna pneu střední třídy


Ze šesti testovaných pneu získaly tři označení "příkladné", mimo vítěze (Continental) se jedná o zástupce značek Michelin a Hankook. Pneu od Falkenu dostala hodnocení "dobré", poslední dvě značky spadají již do té horší poloviny s označením "uspokojivé" pro Toyo a již zmíněný Nankang jako "nedoporučeno". Testování pneumatik probíhalo na základě několika disciplín. Zásadní disciplíny pro srovnání výkonů u AutoBildu jsou brzdění a jízda na mokrém a suchém terénu. Komplexní hodnocení výkonů v testu vychází ze srovnání pneumatik dle nejlepšího kompromisu, pokud jde o bezpečnost, sportovnost a radost z jízdy s vyváženým výkonem na vysoké úrovni.

Vítěz testu, pneumatika SportContact 6 od německé značky Continental, dosáhnul nejlepších výsledků především díky výkonům při precizním řízení a sportovně dynamické jízdě na mokrém i suchém povrchu, kde je právem ze všech testovaných zcela nejlepší. Může se pochlubit výbornou přilnavostí k vozovce, která i ve velkých rychlostem zajišťuje stabilitu vozu a krátké brzdné dráhy. Záporem může být pouze průměrný valivý odpor, který ale není většinou zásadní pro vyznavače rychlých vozů a sportovní jízdy.

Vybrat e-shop

Korejský Hankook K117 Ventus S1 Evo 2 se dostal na druhé místo díky nejlépe vyváženému výkonu v testu brzdných drah na suchu a mokru a přesnou odezvou při řízení vozu i při vyšších rychlostech. Je to jediný zástupce střední třídy na stupni vítězů a oproti prémiovým konkurentům nabízí zásadně lepší poměr cena/výkon.

Vybrat e-shop

Vítěznou trojici uzavírá prémiová pneumatika Michelin Pilot Sport 4. I tento model se pyšní vyváženým výkonem jak na mokru, tak také při brzdění na suchu. Jízdní komfort zajistí vysoce přesné řízení a vynikající výkon v zatáčkách. Díky technologii Michelin Dynamic Response Technology se pneumatika nepřetržitě přizpůsobuje vozovce i při vysokých rychlostech. U Michelinu obecně platí výborný kilometrový nájezd a dlouhověkost jak dezénu, tak celkové pneumatiky, bez větší ztráty na kvalitě vlastností pneumatiky. Negativum může být pro některé řidiče vyšší cena.

Vybrat e-shop


Tabulka s výsledky testu


Dezén Vybrat e-shop Hodnocení
AutoBild
Sucho Mokro
Continental SportContact 6
 příkladné 1- 2+
Hankook K117 Ventus S1 Evo 2
 příkladné 2+ 2
Michelin Pilot Sport 4
 příkladné 2+ 2
4. Falken Azenis FK510
 dobré 2- 1-
5. Toyo Proxes Sport
 

uspokojivé 3+ 2-
6. Nankang Noble Sport NS-20
nedoporučeno 3- 4

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-2018-245-35-r-19-265-35-r19-245-30-r-20-13373795.html