Test letních pneumatik 245/30 R20 AutoBild 2018

9.3.2018

Testem letních pneumatik se zaměřením na sportovní pneu v rozměru 245/30 R20 dáváme zapomenout na končící zimní sezónou a můžeme si díky AutoBildu vybírat z osmi testovaných dezénů. Z toho ze čtyř prémiových plášťů vzešel i vítěz od Michelin Pilot Sport 4. Naopak nejhůře si vedla Taiwanská pneu Nankang Noble Sport NS-20, kterou AutoBild ohodnotil jako "nedoporučitelnou".


TOP 3 = Michelin, GoodYear a Hankook


Pět kandidátů pod mikroskopem získalo hodnocení "příkladný", kde vedle prémiových značek jako Michelin, GoodYear nebo Continental najdete i pneumatiky ze střední třídy od Hankooku a Vredesteinu. Překvapením testu je pneu od Bridgestone Potenza S001, která dostala známku "uspokojivá" a nevlezla se tak do první výherní skupiny. Test byl složen z devíti disciplín. Předně šlo o klasické srovnávací disciplíny jako je brzdění a jízda na mokrém a suchém svahu. Hodnocení a tabulka testu vychází dle porovnání pneumatik, které nabízejí nejlepší kompromis, pokud jde o bezpečnost, sportovnost a radost z jízdy s vyváženým výkonem na vysoké úrovni.

Celý test vyhrála pneumatika Pilot Sport 4 s označením "příkladná" od pneu giganta Michelin. Své vítězství si zajistila především jako specialista na suchou vozovku se sportovními a dynamickými vlastnostmi při ovládání za jízdy. V testu také obstála díky vyváženému výkonu na mokrých svazích a příkladné krátké brzdné dráze na mokrých a suchých silnicích.


Vyjímečný zážitek z jízdy, i tak lze vystihnout výkon této pneumatiky v testu. Výborný kombinovaný výkon a maximální trvanlivost, to však má svoji cenu, ta může (ale nemusí) být jediné negativum této pneumatiky, jinak není co vytknout.

Vybrat e-shop

Na druhé místo v testu se dostala pneu Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2. Na vítěze ztrácí body při jízdě a brzdění za mokra a průměrnou přilnavostí na suchých svazích. Celkově je hodnocena jako sportovní pneumatika s přesvědčivě vyváženým výkonem na vysoké úrovni. Krátké brzdné dráhy za mokra i za sucha a dobré jízdní chování při zatáčení. Oproti Michelinu nižší cenová hladina.

Vybrat e-shop

Třetí příčku obsadila pneu Hankook K127 Ventus S1 Evo 3 jako vyvážená sportovní pneumatika s přesvědčivým jízdním chováním na mokrých a suchých svazích. Další z předností je sportovně-dynamická odezva při řízení a krátké brzdné dráhy ve všech povětrnostních podmínkách. Pneumatika se může chlubit dobrým poměrem cena vs. výkon. Naopak, slabinou je průměrný výkon při aquaplaningu.

Vybrat e-shop


Tabulka s výsledky testu


Dezén Vybrat e-shop Hodnocení
AutoBild
Sucho Mokro
Michelin Pilot Sport 4
 příkladné 2+ 1-
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2
 příkladné 2 2+
Hankook K127 Ventus S1 Evo 3
 příkladné 2+ 2
4. Vredestein Ultrac Vorti
příkladné 2+ 2
5. Continental SportContact 6
 příkladné 2 2
6. Bridgestone Potenza S001
 


uspokojivé 2 3+
7. Kumho PS71
 


podmíněně
doporučeno
2- 3
8. Nankang Noble Sport NS-20
nedoporučeno 3+ 4

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-2018-245-35-r-19-265-35-r19-245-30-r-20-13373795.html