Test letních pneumatik 235/50 R18 AutoBild 2017

10.3.2017

Do testu letních pneumatik pro SUV v rozměru 235/50 R18 vybral AutoBild deset zástupců jak známých hráčů, tak i levných značek asijských výrobců. Testované pneu v disciplínách "terén", "mokro" a "sucho" byly rozděleny do čtyř hodnocených skupin. První skupina čtyř nejlepších, v čele s výhercem testu Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, nese označení "příkladné". Střed pole se známkou "dobré" ovládly značky Continental a Maxxis. Další tři příčky jsou hodnocené již jen jako "uspokojivé" a poslední dezén Star Performer jako "nedoporučeno".


Čínská pneu propadla


I přes určitý pokrok a zlepšující se výsledky čínských zástupců, tento test s jasně nejhorším výkonem na mokru i suchu uzavírá pneumatika Star Performer, která rozhodně nemůže konkurovat ostatním značkám. Jen rozdíl v brzdné dráze na mokru mezi značkou Star Performer a Hankook je hrozivých 12 metrů.

Vítěz celého testu potvrzuje především své kvality v úspornosti, tzn. nízkém valivém odporu, tichém provozu a celkovém komfortu jízdy. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 přesvědčil také při kratších brzdných drahách na suchých a mokrých vozovkách. Nabízí dobrý výkon v ovladatelnosti na mokrých a suchých silnicích, stabilitu v zatáčkách a dobrý odvod vody při testu aquaplaningu. Jediné negativum byly horší výsledky v chování při jízdě na vlhké trávě.


S pneumatikou Eagle F1 Asymmetric 3 si můžete užít jízdu a mít pod kontrolou chování celého vozu. Dle testu zaručuje především komfortní i bezpečnou jízdu.

Vybrat e-shop

Dezén Ventus S1 Evo 2 od Hankooku má společně s vítězem testu nejlepší výsledky na mokru, z toho úplně nejlepší výsledky při testu aquaplaningu. Stejně tak dobré výsledky má i v testu na suchém asfaltu. Hankook K117 Ventus S1 Evo 2 nabízí přesné zatáčení a stabilitu při jízdě. Mezi slabší stránky patří jen průměrný jízdní komfort a valivý odpor.

Vybrat e-shop

Vítěznou trojici uzavírá vyvážená pneu Dunlop SP QuattroMaxx, vyvinutá speciálně pro vozy z kategorie SUV vyšší třídy. QuattroMaxx přesvědčuje v testu velkou přilnavostí za mokra, dobrým výkonem v bahně a vysokou odolností vůči aquaplaningu. Výraznou slabinou je špatný valivý odpor a vyšší cena oproti levnějším variantám pneu ze střední třídy, jako je například Hankook, který má v testu ještě lepší výsledky.

Vybrat e-shop


Tabulka s výsledky testu


Dezén Vybrat e-shop Hodnocení
AutoBild
Sucho Mokro Terén
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3
příkladné 2+ 1- 2
Hankook K117 Ventus S1 Evo 2
 příkladné 2 1- 2+
Dunlop SP QuattroMaxx
příkladné 2 2+ 2
4. Michelin Primacy 3
příkladné 2+ 2- 2
5. Continental PremiumContact 6
 dobré 1- 2 2
6. Maxxis Premitra HP5
dobré 2 2 2
7. Bridgestone Dueler H/P Sport
 


uspokojivé 2 2- 2
8. Kumho HP91
uspokojivé 2- 3+ 2
9. Vredestein Ultrac Satin
 

uspokojivé 2- 2- 2-
10. Star Performer
nedoporučeno 3+ 4+ 2-

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-2017-235-50-r-18-11392315.html