Test letních pneumatik 235/35 R19 AutoBild 2021

22.4.2021

AutoBild v testu porovnal 15 letních pneumatik zaměřených na sportovní vozy. Sportovní pneumatiky sice vypadají stylově, ale stále musí zaručit bezpečnost a skvělou jízdní dynamiku. Doporučení a označení jako příkladná pneumatika v rozměru 235/35 R19 dostaly jen první čtyři značky z celého testu.


Dříve standardní 15 a 16 palcové pneumatiky nahrazují dnes často velká 19 palcová kola a větší rozměr nemusí nutně znamenat kvalitní jízdní vlastnosti pro každou pneumatiku. Řidiči sportovních vozů jako Cupra Leon, VW Golf GTI, Audi S3 aj. jsou stále náročnější. Od svého vozu, respektive pneumatik žádají přesné chování při řízení, sportovní dynamiku při zatáčení i během rychlé změny jízdního pruhu. Pneumatiky mohou zajistit čistý požitek z jízdy za předpokladu, že si z četných nabídek na trhu vyberete správně. Rozdíl mezi prvním Michelin Pilot Sport 4S a posledním Berlin Tires Summer UHP 1 je v tomto srovnání až propastný. Svými špičkovými produkty inovativní výrobci ukazují, co je možné s nejnovějšími technologiemi a kromě radosti z jízdy nabízejí také větší bezpečnostní rezervy.

Nejvíce bodů a označení "příkladná" dostala francouzská pneumatika Michelin Pilot Sport 4S. Pro představu, rozdíl mezi první pneu Michelin a posledními pneumatikami od značek Syron a Berlin Tires je v brzdné dráze na mokré trati ze 100 km/hod až do zastavení dlouhých 16 metrů. 16 metrů může být právě ten rozdíl v kvalitě, která by měla rozhodovat při výběru pneumatik v rámci bezpečnosti každého řidiče. Michelin Pilot Sport 4S si vedla dobře ve všech testovaných disciplínách. Především dosáhla nejkratší brzdné dráhy na mokré i suché vozovce s velmi nízkým valivým odporem.

Vybrat e-shop

Nový sportovní dezén Bridgestone Potenza Sport obsadil druhé místo a nutno dodat, že jen s minimálním odstupem ve výkonu od vítěze. Společně s vítězem testu dosáhnul nejlepší výsledky v brzdných drahách na mokré i suché vozovce. Ze silných stránek AutoBild vyzdvihuje celkově vyvážené chování a vynikající ovladatelnost za sucha. Z těch slabších stránek je to mírně zvýšený hluk.

Vybrat e-shop

Bodově obstál zcela stejně jako Bridgestone Potenza Sport také Continental SportContact 6. Jedná se o vyváženou sportovní pneumatiku s bezpečnými jízdními vlastnostmi a přesným chováním při řízení. SportContact 6 se chlubí krátkou brzdnou dráhou na mokru i na suchu a velmi nízkou hlučností.

Vybrat e-shop


Tabulka s výsledky testu


Dezén Vybrat e-shop Hodnocení
AutoBild
Sucho Mokro
Michelin Pilot Sport 4
 příkladné 1- 1-
Bridgestone Potenza Sport
 


příkladné 2+ 1-
Continental SportContact 6
 příkladné 2+ 1-
4. Pirelli PZero PZ4 Sport
 

příkladné 2+ 2+
5. Hankook K127 Ventus S1 Evo 3
 dobré 2+ 2
5. Vredestein Ultrac Vorti
dobré 2 2+
7. Dunlop SP Sport Maxx RT 2
 dobré 2 2
7. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
 dobré 2 2
7. Maxxis Victra Sport 5 VS5
dobré 2+ 2-
10. Kleber Dynaxer UHP
 uspokojivé 2 3+
11. Toyo Proxes Sport
podmíněně
doporučeno
2- 3+
12. Nokian PowerProof
 podmíněně
doporučeno
2- 3+
13. Barum Bravuris 5HM
 podmíněně
doporučeno
3+ 3-
14. Syron Premium Performance
nedoporučeno 2- 4-
15. Berlin Tires Summer UHP 1
nedoporučeno 3+ 4-

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-2021-235-35-r-19-19506299.html