Test letních pneumatik 225/55 R17 AutoBild 2019

6.3.2019

V letním testu pneumatik AutoBild prověřil deset zástupců v rozměru 225/55 R17 pro kompaktní SUV vozy. Máme možnost porovnat levné a neznámé pneu z Číny (Toyo, CST, Maxxis) s prémiovými značkami jako jsou Goodyear (vítěz testu) nebo Continental či Bridgestone. Neplatí, že cena pneumatik vždy zaručuje odpovídající výkon. Test byl pro polovinu plášťů pozitivní, když dostaly hodnocení "příkladné". Dva dezény jsou označené jako "dobré", předposlední je "podmíněně doporučený" a poslední pneu od značky CST je "nedoporučená".


Vítěznou bednu obsadily prémiové značky


Vedle již zmíněných prémiových značek Goodyear, Continental a Bridgestone, se letní zkoušky pneumatik zúčastnil také finský Nokian, americký Cooper a několik Asiatů. Z nich je mnoho let dobře známý jihokorejský výrobce Hankook a také Toyo z Japonska. Na druhé straně je méně známý Nexen a Maxxis. Desátá a poslední v testovacím poli je značka CST, jedná se o nejlevnější pneu z Číny, ale zároveň i propadák celého testu.

Celkové první místo vyhrál Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 s označením "příkladný". Dezén navazuje na svého úspěšného předchůdce Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, který položil výborné základy pro novější a inovovaný plášť. Test AutoBildu jasně ukazuje, že nová pneu je ještě výkonnější než její předchůdce. Dosahuje výborných výsledků v manipulaci na suchém povrchu, a také má vynikající ovladatelnost na mokrém povrchu.


Vítěz testu s příkladnými jízdními vlastnostmi na všech površích, přesné chování při řízení, nejkratší brzdné dráhy na mokré a suché dráze. Jasná volba pro řidiče, kteří chtějí jistotu bez kompromisů.

Vybrat e-shop

Druhou příčku obsadila prémiová pneu PremiumContact 6 z dílny gumárenského obra Continental. Tento úspěšný dezén je kombinací a náhradou za předchozí dezény PremiumContact 5 a SportContact 5. Spojením vznikla spolehlivá a výkonná pneumatika, která v testu dosahuje výborných výsledků na suchém povrchu a zlepšila také své vlastnosti při jízdě na mokrém povrchu i kilometrový nájezd.

Vybrat e-shop

Na třetí místo se dostal jihokorejský Hankook K125 Ventus Prime 3, který se stal novou vlajkovou lodí prémiové série letních pneumatik. Představuje vyváženou rovnováhu mezi výkonem, komfortem a bezpečností za jízdy na mokrém i suchém povrchu. V testu tyto vlastnosti pneumatika naplňuje a je výbornou volbou pro řidiče všech kategorií vozů, kteří mají vysoké požadavky na výkon a bezpečnost.

Vybrat e-shop


Tabulka s výsledky testu


Dezén Vybrat e-shop Hodnocení
AutoBild
Sucho Mokro Terén
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
 příkladné 2+ 1- 2+
Continental PremiumContact 6
 příkladné 2+ 2+ 2
Hankook K125 Ventus Prime 3
 příkladné 2+ 2 2+
4. Nokian PowerProof
 

příkladné 2 2+ 2+
5. Maxxis Premitra HP5
příkladné 2 2+ 2
6. Bridgestone Turanza T005
 příkladné 2 2 2
7. Toyo Proxes Sport
 

dobré 2 2- 2+
8. Nexen N'Fera RU1
 


dobré 2- 2- 2+
9. Cooper Zeon CS8
podmíněně
doporučeno
2- 3+ 2+
10. CST MD-A1 Medallion
nedoporučeno 2- 3- 2

zdroj: https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/sommerreifen/175-65-r14t/