Test celoročních pneumatik 225/50 R17 AutoBild 2017

29.11.2017

Do testu celoročních pneumatik vybral AutoBild osm pneu pro kategorii SUV s cílem zjistit, jak se podaří obstát jedné směsi ve všech klimatických podmínkách. Zda mohou majitelé SUV zahodit starosti s každoročním přezouváním posoudil náročný test. Konal se jak v zimních podmínkách se sněhem, tak i v letních s mokrým a suchým asfaltem.


Větší hráči na trhu mají náskok v kvalitě


Vývoj a samotná výroba pneumatik představuje náročný úkol, o to více, když máte skloubit vše do jedné směsi s univerzálními vlastnostmi pro celý rok a za každého počasí. Z testu vychází lépe dezény od prémiových výrobců. Nejlépe se dařilo značce Goodyear Vector 4Seasons 2. Pneumatika má nejlepší hodnotu při měření brzd na mokrém asfaltu a v této disciplíně také snadno porazí čistě letní pneumatiky. Opakem je celoroční kompromis levných pneumatik od společnosti Syron, který jako jediný dezén AutoBild nedoporučuje.

První Goodyear Vector 4Seasons 2 s verdiktem "příkladný" je téměř stejně dobrý jako zimní pneumatika na sněhu. Může se pyšnit velmi krátkou brzdnou dráhou za mokra a vysokým komfortem (tichá a pohodlná) při jízdě. Ze slabých stránek uvádí AutoBild průměrnou odolnost vůči aquaplaningu a vyšší pořizovací cenu.


Goodyear Vector 4Seasons 2 výhledově ukazuje, že lze vyvinout pneumatiku do každého počasí bez větších kompromisů. Cena by neměla být prvořadá. Jde především o kvalitu, která zaručuje spolehlivost a bezpečí pro každého řidiče.

Vybrat e-shop

Michelin CrossClimate+ získal stejný počet bodů jako Goodyear, ale oproti němu vyniká spíše vlastnostmi při jízdě na suché vozovce a krátkou brzdnou dráhou na mokru s nízkým valivým odporem. Slabinou je průměrná přilnavost v zatáčkách za mokra a vysoká cena.

Vybrat e-shop

Třetí Nokian WeatherProof je zástupce skandinávského výrobce a jasně dokazuje kam patří. Rozhodně mezi nejlepší celoroční pneumatiky současnosti. Má stejně dobré vlastnosti jako čistě zimní pneumatika na sněhu, výbornou přilnavost za mokra a je velmi tichý. Slabou stránkou je průměrná přilnavost v zatáčkách na suché vozovce.

Vybrat e-shop


Tabulka s výsledky testu


Dezén Vybrat e-shop Hodnocení
AutoBild
Sucho Mokro Sníh
Goodyear Vector 4Seasons 2
 příkladné 2 2+ 2+
Michelin CrossClimate+
 příkladné 2+ 2+ 2
Nokian WeatherProof
dobré 2- 2 2+
4. Vredestein Quatrac 5
dobré 2 2 2-
5. Pirelli Cinturato All Season Plus
 dobré 2- 2 2-
6. Uniroyal AllSeasonExpert 2
 uspokojivé 2- 3+ 2
7. Falken EuroAll Season AS200
uspokojivé 2- 2 3
8. Syron 365 Days All Weather
nedoporučeno 3+ 4 3-

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/ganzjahresreifen-test-2017-225-50-r-17-12873137.html