Test celoročních pneumatik 195/65 R15 AutoBild 2018

27.9.2018

Pneumatiky do každého počasí vás ušetří nepříjemné činnosti, kdy nemusíte přezouvat z letních na zimní a naopak. Redaktoři AutoBildu ve velkém testu 27 celoročních pneumatik ve velikosti 195/65 R15 otestovali, které jsou opravdu doporučitelné pro váš vůz.


Aktuální test 27 celosezónních pneumatik dokazuje, že lze věřit "alternativním typům". Ve srovnání s čistě zimními pneumatikami si celoroční pláště nevedou vůbec špatně. Pro jízdy městem a výlety po nízkých horách jsou dostačující. Na mokré vozovce jsou celoroční pneumatiky na stejné úrovni jako zimní i při nízkých teplotách. Na slunci mají oproti zimním gumám jasné výhody, pokud jde o přilnavost a manipulaci. Další výhody jsou zřejmé: žádná půlroční výměna pneumatik, žádná druhá sada pneumatik, žádné náklady na skladování. To šetří čas a peníze, což může být rozumně investováno do dobré sady celoročních pneumatik.


Jak se testovalo?


V hlavní části testu museli splnit všechny testované celoroční pneumatiky dvě brzdné zkoušky. Byly měřeny brzdné dráhy na mokrém a suchém povrchu, vždy ze 100 km/h. Do posledního kola se dostalo pouze deset pneu s nejkratší brzdnou dráhou. U pneumatik, které se dostaly do finále, se další testy zaměřili na vlastnosti, jako je bezpečnost (aquaplaningu), manipulace v různých podmínkách vozovky a vhodnost pro led a sníh. Poslední zkouška testovala chování při odírání, které bylo důležité pro kontrolu provozních nákladů.

"Příkladné", tak toto označení si nese vítěz celého testu. Poprvé je tento dezén první a již se také umístil dvakrát na třetí příčce v rozměrech 225/45 R17 a také v rozměru 175/65 R14. Řidičům se potvrzuje, že Vector 4Seasons 2 je kvalitní napříč všemi vyráběnými rozměry. Značka Goodyear si díky tomuto dezénu začala budovat výborné postavení mezi celoročními pneumatikami. V hodnocení má výborné vlastnosti v létě i zimě, dobrou trakci při každé teplotě a celkově je šetrná k životnímu prostředí.


Vynikající výsledky napříč všemi disciplínami si vyžadují pozornost každého řidiče, který chce mít bezpečné obutí po celý rok.

Vybrat e-shop

Na druhou příčku se posadil dezén AllSeasonContact od výrobce Continental. Rovněž dostal hodnocení "příkladné", za téměř totožné výsledky, jako měl vítěz testu. Dezén vyniká díky své speciální směsi, která zaručuje přilnavost v zimě na mokrých i zasněžených silnicích. V testu opotřebení je také na špici testovaných pneu, jedině na suchém povrchu má své rezervy.


Adaptabilní celoroční směs, flexibilní profil a energeticky optimalizovaná konstrukce pro celosezónní jízdu staví Continental AllSeasonContact na vrchol pyramidy celoročních pneumatik.

Vybrat e-shop

Dezén WeatherProof vybojoval třetí místo a byl hodnocený s přívlastkem "dobrý". Vděčí za to především nejlepším výkonem v jízdě na zmrzlé a sněhové pokrývce, dobrý byl v testu valivého odporu a zkoušce v aquaplaningu. Slabou stránkou je přilnavost na mokrém povrchu a v kilometrovém nájezdu.


Nový koncept řady Nokian Weatherproof poskytuje prvotřídní bezpečnost a trvanlivost pro celoroční použití. Dobrá volba pro řidiče, kteří chtějí od celoročních pneu stejně spolehlivé obutí na hory, na jaké jsou zvyklí u zimních pneumatik.

Vybrat e-shop


Tabulka s výsledky testu


Dezén Vybrat e-shop Hodnocení
AutoBild
Sucho Mokro Sníh Provozní
náklady
Goodyear Vector 4Seasons 2
 


příkladné 2 2+ 2+ 2+
Continental AllSeasonContact
 příkladné 2- 2+ 2+ 2+
Nokian WeatherProof
dobré 2- 2- 1- 2-
4. Michelin CrossClimate+
 dobré 2 2- 2- 1-
5. Hankook H750 Kinergy 4S 2
 dobré 2 2 2- 2-
6. Falken EuroAll Season AS210
 uspokojivé 2- 2- 2+ 2+
7. Vredestein Quatrac 5
uspokojivé 2 2- 2 2
8. Nexen N'Blue 4 Season
 uspokojivé 2- 3+ 2 2
9. Pirelli Cinturato All Season Plus
uspokojivé 2- 3+ 2 3
10. Bridgestone Weather Control A005 Evo
 


nedoporučeno 2 2+ 3- 2-

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/ganzjahresreifen-test-2018-195-65-r-15-14106041.html