Test zimních pneumatik 225/50 R17 ACE 2020

29.9.2020

V testu zimních pneumatik 225/50 R17 se dozvíte, jestli si kvalitní značky poradí s aquaplaningem i při prudkém dešti. V této disciplíně totiž redaktoři německého autoklubu ACE používají neobvyklou metodu měření. Pro srovnání si navíc vybrali nejpopulárnější modely roku 2020.


Přeskočit na tabulku s výsledky testu >>


Jak se testovalo


Německý autoklub ACE si pro letošní test vybral 9 modelů od populárních značek, které podle něj budou řidiči nakupovat v letošní zimě nejčastěji. Do porovnání se tak dostaly například pneumatiky Bridgestone, Continental, Michelin či Nokian. S těmi redaktoři vyrazili až do švédského Laponska, kde srovnali jejich jízdní vlastnosti na sněhu. Poblíž německého Hannoveru zase podrobili pláště disciplínám na suchu a mokru.


V dešti vždy zpomalte


Obrovskou zajímavostí testu je za nás rozhodně měření ochrany proti aquaplaningu. Komisaři s vozidlem BMW řady 3 vjížděli rychlostí 100 km/h do bazénku se stojatou vodou, která byla 8 mm hluboká. V těchto podmínkách ztratily přilnavost všechny dezény bez rozdílu. V dešti tak vždy zpomalte, ať už máte na vozidle sebelepší plášť.


Rozměr pneu 225/50 R17 je vhodný například pro vozy Audi A4, Alfa Romeo Giulia, BMW řady 3, Ford Galaxy/S-Max, Mercedes-Benz třídy C, Jaguar XE, Kia Carens, Opel Insignia/Astra, Seat Alhambra, Škoda Yeti, Volvo S60/V60, Volkswagen Sharan aj.


První místo:

Bridgestone Blizzak LM005


Prvotřídní výsledky v letošních testech staví pneumatiku Bridgestone Blizzak LM005 na pozici nejlepšího obutí zimy 2020. Díky obrovské vyváženosti jízdních vlastností nemá japonský dezén konkurenci. Brzdí nejlépe na suchu, vyniká perfektní trakcí na sněhu, v aquaplaningu má dostatečné bezpečnostní rezervy. V disciplínách na sněhu se mu vyrovnal se stejným počtem bodů pouze BFGoodrich G-Force Winter 2. V ostatních částech testu už ale na prémiového hráče nestačil.Druhé místo:

BFGoodrich G-Force Winter 2


Obrovské překvapení. I tak by se dal popsat fantastický výkon pneumatiky BFGoodrich G-Force Winter 2. Značka patřící do koncernu francouzského Michelinu totiž narozdíl od konkurence spadá do střední třídy, což se samozřejmě projevuje i nižší pořizovací cenou, nikoli ale jízdními vlastnostmi. Dezén totiž získal na sněhu stejný počet bodů jako šampion testu, na mokru jen o jeden bod méně. V letošních testech se pneumatiky střední třídy dostávají na výsluní. To jen potvrzuje, jaký kus cesty technologie ušly. Jsme zvědaví, jak si povede další generace modelů.Třetí místo:

Goodyear UltraGrip Performance +


Americký koncern Goodyear vyrábí pneumatiky víc než 100 let. V 70. letech své pláště dokonce obul na speciální vozidlo, se kterým se posádka Apolla 14 proháněla na Měsíci. Není tedy žádným překvapením, že si dezén Goodyear UltraGrip Performance + vedl v testu na výbornou. Komisaři chválili hlavně fantastický handling na mokru, ochranu proti aquaplaningu a krátké brzdění. Právě v disciplínách na mokru dezén nenašel pokořitele a získal od komisařů neuvěřitelných 66 bodů. Na sněhu a suchu pak předvedl spolehlivý výkon. Takové pláště můžeme jen doporučit.Čtvrté místo:

Continental WinterContact TS 860


Ještě donedávna byla zimní pneu Continental WinterContact TS 860 favoritem zimy číslo jedna. Letošní výsledky testů ale ukazují, že se technologie neustále vyvíjejí. I tak se ale stále jedná o skvělou pneumatiku, která předvádí velmi vyvážený výkon. Na mokru téměř dostihla šampiona testu. Kromě nízké spotřeby paliva navíc vyniká vysokým kilometrovým nájezdem. Takovou úsporu uvítá nejeden řidič.


Test zimních pneumatik 205/55 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 8 pneu v testu | 205/55 R16 | Autoklub ČR

Autoklub České republiky patří co se týče testů pneumatik k velmi uznávaným organizacím na domácí půdě. Vděčí za to především kvalitní metrice hodnocení a trefnému výběru rozměrů, které patří v Česku k nejpoužívanějším.


Test celoročních pneumatik 215/60 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 7 pneu v testu | 215/60 R16 | Autoklub ČR

Redaktoři Autoklubu ČR porovnali sedm celoročních pneumatik 215/60 R16. Pláště do každého počasí se totiž u řidičů, kteří jezdí převážně v nížinách a městech, stávají poslední dva roky čím dál populárnější.


Test zimních pneumatik 225/45 R18 Auto Bild 2021

16.10.2021 | 12 pneu v testu | 225/45 R18 | Auto Bild

I majitelé výkonných aut s rozdílnými rozměry pneu na nápravě musí v zimě jezdit. Auto Bild proto každoročně porovnává pláště v populárních velikostech 225/45 R18 a 245/40 R18.