Test letních pneumatik 215/60 R17 Auto Bild 2021

4.3.2021

Auto Bild připravil test deseti letních pneumatik v rozměru 215/60 R17 pro stále oblíbenější SUV. Opět máme možnost porovnat levné a téměř neznámé pneu z Číny či Japonska jako je Maxxis a Toyo s prémiovými vítězi testů Goodyear, Michelin a Bridgestone. Rozdíl v cenách je zřetelný. Nemusí to být pevné pravidlo, ale v současném testu se potvrzuje, že s klesající cenou ubývá bodů v celkovém hodnocení.


Přeskočit na tabulku s výsledky testu >>Hodnotil se výkon pneumatik na mokré a suché trati, ve slalomu, dále pak chování při aquaplaningu a hodnocení valivého odporu. Vysokou úroveň testu dokazuje i to, že jen první tři dezény dosáhly verdiktu "příkladné". Třikrát bylo uděleno hodnocení "dobré" a "uspokojivé". Pouze čínská pneumatika Imperial EcoSport postrádala uspokojivý výsledek, proto ji komisaři nedoporučují.


Letní pneumatiky z Číny: opravdu levné - ale také dobré?


Jak si vysvětlit velký cenový rozdíl mezi čínskými a prémiovými pneumatikami ze západu? Nedobrá pověst a podezřele levné pneumatiky nemusí vždy znamenat, že jsou na jedno použití. Testy od Auto Bildu již v minulosti ukázaly dvě věci: Na jedné straně se čínští výrobci rychle učí novým věcem. Na druhou stranu čínské pneumatiky nelze házet do jednoho pytle. Liší se stejně jako pneumatiky od tradičních výrobců. Držme se hodnocení na základě testů bez ohledu na lokaci.


První místo:

Goodyear EfficientGrip Performance 2


Vítězem testu se stal Goodyear EfficientGrip Performance 2 s příkladnými jízdními vlastnostmi. Exceloval na všech površích s přesným chováním při řízení. Výborně si vedl v rámci testu brzdných drah za mokra i sucha. V letošním testu není jediná disciplína, v níž by zaostával. Slabou stránkou v porovnání s pneumatikami z druhé strany žebříčku může být vyšší pořizovací cena.

Goodyear EfficientGrip Performance 2 je vhodný pro každého sportovně laděného řidiče, který hledá to nejlepší pro svůj vůz a nechce dělat kompromis mezi cenou a kvalitou.Druhé místo:

Michelin Primacy 4


Druhou příčku obsadila prémiová pneumatika Michelin Primacy 4. Mezi její silné stránky patří špičkový výkon na mokré a suché trati. Výborně zvládnutý aquaplaning a přesná ovladatelnost na mokré i suché vozovce. Ze slabých stránek Auto Bild zmiňuje pouze horší ovladatelnost na štěrku. Stejně jako za ostatní prémiové pneumatiky, tak i za tento dezén zaplatíte vyšší cenu.Třetí místo:

Bridgestone Turanza T005


Hezké třetí místo obsadila pneumatika Bridgestone Turanza T005. Pyšní se precizní ovladatelností na mokrých i suchých svazích a v terénu. Turanza T005 je nejlépe hodnocená v rámci testu brzdné dráhy za sucha a nesmíme opomenout ani výborný valivý odpor, který šetří palivo.


Test zimních pneumatik 205/55 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 8 pneu v testu | 205/55 R16 | Autoklub ČR

Autoklub České republiky patří co se týče testů pneumatik k velmi uznávaným organizacím na domácí půdě. Vděčí za to především kvalitní metrice hodnocení a trefnému výběru rozměrů, které patří v Česku k nejpoužívanějším.


Test celoročních pneumatik 215/60 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 7 pneu v testu | 215/60 R16 | Autoklub ČR

Redaktoři Autoklubu ČR porovnali sedm celoročních pneumatik 215/60 R16. Pláště do každého počasí se totiž u řidičů, kteří jezdí převážně v nížinách a městech, stávají poslední dva roky čím dál populárnější.


Test zimních pneumatik 225/45 R18 Auto Bild 2021

16.10.2021 | 12 pneu v testu | 225/45 R18 | Auto Bild

I majitelé výkonných aut s rozdílnými rozměry pneu na nápravě musí v zimě jezdit. Auto Bild proto každoročně porovnává pláště v populárních velikostech 225/45 R18 a 245/40 R18.