Test celoročních pneumatik 215/60 R16 Auto Bild 2020

29.11.2020

Nikdy nás nejspíš nenapadlo, že s naším vozem budeme jezdit jen v určitém ročním období? Jistě, že ne! Tak proč se takto musíme ptát u pneumatik? Pár let nazpět by si nikdo z oblasti autoprůmyslu netroufl říci, že je celoroční pneumatika plnohodnotnou náhradou sezónních pneu. Uběhlo pár let a celoroční pneumatiky nabírají na obrátkách. Vzhledem k pokročilejším technologiím, mírným zimám a pohodlnosti řidičů, si celoroční pneumatiky začínají dobývat své místo.


Přeskočit na tabulku s výsledky testu >>Nemuset dvakrát ročně přezouvat je velké lákadlo. O zájmu řidičů vlastnit jen jednu univerzální sadu pneumatik vědí i odborné časopisy a již pravidelně zařazují do svých testů i celoročních pneumatiky. Jejich cílem je poukázat na kvalitní produkty na trhu a ušetřit nám sezónní výměnu kol. Aktuální test 11 celoročních pneumatik pro SUV v rozměru 215/60 R16 dokazuje, že celoroční pneu jsou schopné obstát za každého počasí.


Celoroční pneu na stejné úrovni jako zimní?


Existují celoroční pneumatiky, které jsou srovnatelné s čistě zimními, i když je sníh. V dnešním testu jsou to například Goodyear Vector 4Seasons 3 a Continental AllSeasonContact. Naopak některé celoroční pneu se svými vlastnostmi na suchých a mokrých vozovkách velmi blíží letním pneumatikám. Například Hankook Kinergy 4S 2 a nový Vredestein Quatrac. Výzva pro výrobce pneumatik spočívá v dosažení opravdu dobré přilnavosti na suché i mokré vozovce, aniž by při zkouškách na sněhu došlo ke ztrátě bodů kvůli dlouhé brzdné dráze nebo špatnému gripu. Pneumatiky Hankook a Vredestein to v testu zvládly nejlépe, protože přesvědčují v letních disciplínách a drží dobře na sněhu.


Je úžasné, co dnešní celoroční pneumatiky dokáží. Dříve polovičatý kompromis a dnes jsou rovnocennými soupeři jak pro letní, tak zimní pneumatiky. Nutno však dodat, že i ty nejlepší od Hankook a Vredestein jen téměř. Každý, kdo chce nebo potřebuje od pneumatiky technicky proveditelné maximum kdykoli v roce, musí stále měnit kola.


První místo:

Hankook H750 Kinergy 4S 2


Vítěz testu Hankook Kinergy 4S 2 v rozměru 215/60 R16 je všestrannou pneumatikou s vynikajícími vlastnostmi za všech povětrnostních podmínek. Disponuje dynamickými jízdními vlastnostmi, předvídatelným a harmonickým chováním při řízení na všech površích. Důležitou součástí testu je krátká brzdná dráha jak na mokrém, tak zasněženém povrchu. Nejlepší poměr výkon versus přijatelná cena ze všech testovaných pneumatik.

Tato pneumatika určitě naplní očekávání řidičů, kteří požadující vynikající výsledky napříč všemi disciplínami. A zároveň chtějí mít jedno obutí po celý rok s jistotou bezpečí při jízdě na každém povrchu.Druhé místo:

Vredestein Quatrac Pro


"Příkladná", toto označení si nese pneumatika na druhém místě Vredestein Quatrac. Dezén vyniká působivými vlastnostmi na sněhu a ledu. Výborně si vede při aquaplaningu. Nabízí dobrý handling na mokré i suché vozovce včetně nízkého valivého odporu.Třetí místo:

Goodyear Vector 4Seasons 3


Značka Goodyear není na stupni vítězů žádným překvapením. Navazuje na svůj předchozí dezén Vector 4Seasons 2, který měl také skvělé výsledky na poli celoročních pneu. Vector 4Seasons 3 vynikl jako nejlepší pneu v jízdě na sněhu. Má výborný handling za mokra i sucha. Jedinou slabinou může být vyšší pořizovací cena.


Test zimních pneumatik 205/55 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 8 pneu v testu | 205/55 R16 | Autoklub ČR

Autoklub České republiky patří co se týče testů pneumatik k velmi uznávaným organizacím na domácí půdě. Vděčí za to především kvalitní metrice hodnocení a trefnému výběru rozměrů, které patří v Česku k nejpoužívanějším.


Test celoročních pneumatik 215/60 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 7 pneu v testu | 215/60 R16 | Autoklub ČR

Redaktoři Autoklubu ČR porovnali sedm celoročních pneumatik 215/60 R16. Pláště do každého počasí se totiž u řidičů, kteří jezdí převážně v nížinách a městech, stávají poslední dva roky čím dál populárnější.


Test zimních pneumatik 225/45 R18 Auto Bild 2021

16.10.2021 | 12 pneu v testu | 225/45 R18 | Auto Bild

I majitelé výkonných aut s rozdílnými rozměry pneu na nápravě musí v zimě jezdit. Auto Bild proto každoročně porovnává pláště v populárních velikostech 225/45 R18 a 245/40 R18.