Test celoročních pneumatik 205/55 R16 Auto Bild 2017

26.11.2017

Vše v jednom, déšť, sníh, led i rozpálený asfalt za každého ročního období. Přesně tohle musí zvládnout celoroční pneumatiky, aby mohly u řidičů uspět. Auto Bild otestoval 25 celoročních pneu v rozměru 205/55 R16.


Přeskočit na tabulku s výsledky testu >>Testy brzdných drah a náročná bezpečnostní kontrola ve všech klimatických podmínkách dokazuje, že moderní celoroční pneumatiky jsou bezpečnou a levnou alternativou. Alespoň tedy pro vozidla střední třídy a nenáročné řidiče, kteří během roku nemají zájem vycestovat se svým vozem na hory a nejezdí na hranici možností pořízeným pneumatik. Z testu vyplývá, že nejlepší pneumatiky pocházejí od výrobců Goodyear, Michelin a Continental. Můžete s nimi bezpečně projet všechna roční období bez starostí s výměnou pneumatik.


Pouze 10 z 25 pneumatik postoupilo do druhého testovacího kola


Ze zakoupených 25 celoročních pneumatik po prvním testu brzdné dráhy se 15 z nich vyřadilo. Nesplnily hlavní kritérium a neobstály v nejdůležitějším testu brzdné dráhy na mokru. Po kvalifikačním kole zůstalo jen deset pneumatik, které se znovu v létě otestovaly při jízdě a brzdné dráze na mokrých a suchých svazích včetně testu ekonomičnosti, tedy dojezdu pneumatiky na 10 000 km. Poslední test je důležitý pro posouzení ujetých kilometrů a kontrolu nákladů.


První místo:

Goodyear Vector 4Seasons 2


Vítěz celého testu Goodyear Vector 4Seasons 2 dostal známku "příkladný" a ze všech zúčastněných přesvědčil nejlepšími jízdními vlastnostmi ve všech povětrnostních podmínkách. Z dalších předností Auto Bild uvádí výbornou přilnavost při jízdě na sněhu, dynamickou jízdu za mokra, nízký valivý odpor a komfortní jízdu. Naopak má jedinou slabinu a tím je průměrný počet najetých kilometrů. Zde je dobré srovnat cenu s konkurencí, která za podobný výkon může nabídnout vyšší kilometrový nájezd.Druhé místo:

Michelin CrossClimate+


Druhý Michelin CrossClimate+ v testu ukázal vyrovnaný výkon. Výborný výkon nabízí v zimě na suchém a mokrém povrchu s vysokou přesností řízení a také dynamické jízdní chování na suchých svazích. Může se pyšnit nejkratší brzdnou dráhou na mokrých a suchých cestách. Rovněž jako vítěz dostal známku "příkladný". Jedinou uvedenou slabou stránkou je horší ovladatelnost na zasněženém povrchu.Třetí místo:

Continental AllSeasonContact


Na třetí příčce s označením taktéž "příkladný" se umístil Continental AllSeasonContact. Oslnil s novým celoročním dezénem a výborným výkonem. Continental se dlouho držel v ústraní s vývojem celoročních pneu a nyní se stává lídrem i v tomto segmentu. Pneumatika má příkladné jízdní vlastnosti na zasněžených a mokrých svazích, zaručuje stabilní jízdu za sucha. Jeden z nejlepších výkonů v brzdných drahách za všech povětrnostních podmínek a úsporný valivý odpor. Slabší stránkou je vyšší cena a průměrný nájezd.


Test zimních pneumatik 205/55 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 8 pneu v testu | 205/55 R16 | Autoklub ČR

Autoklub České republiky patří co se týče testů pneumatik k velmi uznávaným organizacím na domácí půdě. Vděčí za to především kvalitní metrice hodnocení a trefnému výběru rozměrů, které patří v Česku k nejpoužívanějším.


Test celoročních pneumatik 215/60 R16 Autoklub ČR 2021

26.10.2021 | 7 pneu v testu | 215/60 R16 | Autoklub ČR

Redaktoři Autoklubu ČR porovnali sedm celoročních pneumatik 215/60 R16. Pláště do každého počasí se totiž u řidičů, kteří jezdí převážně v nížinách a městech, stávají poslední dva roky čím dál populárnější.


Test zimních pneumatik 225/45 R18 Auto Bild 2021

16.10.2021 | 12 pneu v testu | 225/45 R18 | Auto Bild

I majitelé výkonných aut s rozdílnými rozměry pneu na nápravě musí v zimě jezdit. Auto Bild proto každoročně porovnává pláště v populárních velikostech 225/45 R18 a 245/40 R18.